Általános szerződési feltételek

Tartalomjegyzék

Table of Contents

    A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) a oktatas.gabortakacs.net weboldal üzemeltető Takács Gábor egyéni vállalkozó (székhelye: 6791 Szeged, Rigómező utca 6; nyilvántartási száma: 59809540; adószáma: 90568893-1-26; e-mail: oktatas@gabortakacs.net; továbbiakban: Szolgáltató) és az általa a honlapján (oktatas.gabortakacs.net) keresztül nyújtott elektronikus kereskedelmi szolgáltatásokat igénybe vevő Ügyfél jogait és kötelezettségeit tartalmazza. A Szolgáltató és az Ügyfél a továbbiakban együttesen: Felek.

    1. Szolgáltató adatai

    1.1. Üzemeltető adatai

    Neve: Takács Gábor egyéni vállalkozó
    Székhelye és postacíme: 6791 Szeged, Rigómező utca 6.
    Adószám: 90568893-1-26
    EU adószám: HU90568893
    Nyilvántartási száma: 59809540
    Engedélyező hatóság megnevezése: Nemzeti Adó- és Vámhivatal
    Kamara: Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara (CSKIK)
    Kamarai nyilvántartási száma: CS90568893
    Felnőttképző nyilvántartási szám: B/2024/001149
    Bankszámlaszáma: 11735005-26096234
    IBAN szám: HU63117350052609623400000000
    BIC (SWIFT): OTPVHUHB

    1.2. Üzemeltető elérhetősége

    Telefon: +36 30 434 7261
    E-mail: oktatas@gabortakacs.net

    1.3. Tárhelyszolgáltató adatai

    Neve: Hostinger International Ltd.
    Címe: Lárnaka, Ciprus, 61 Lordou Vironos Street, 6023
    E-mail: support@hostinger.com
    Web: hostinger.com

    2. Általános tudnivalók

    2.1. A Szolgáltatás igénybevételére jelen ÁSZF rendelkezései az irányadóak. Szolgáltató jogosult az ÁSZF-et indokolt esetben módosítani, de a már megkötött szerződést a módosítás nem érinti.

    2.2. Ügyfél az adott szolgáltatás vásárlására vonatkozó szándékát telefonon (+36 30 434 7261), e-mailben (oktatas@gabortakacs.net), vagy az itt található időpontfoglaló oldal valamennyi kötelező mezőjének kitöltését és a beírt adatok ellenőrzését követően, a „Foglalás” gombra kattintva küldi meg a Szolgáltató részére. A Szolgáltató az Ügyfél kérését egy visszaigazoló e-mail útján fogadja el, amely kifejezetten tartalmazza a Szolgáltató elfogadó nyilatkozatát. A felek között ily módon – magyar nyelven – létrejött szerződés írásba foglalt szerződésnek minősül.

    3. Szolgáltató kötelezettségei

    3.1. Szolgáltató kötelezettsége jelen ÁSZF-nek megfelelően, a szolgáltatást nyújtani az Ügyfél részére.

    4. Ügyfél kötelezettségei

    4.1. Ügyfél jelen ÁSZF rendelkezései szerint köteles megfizetni a szolgáltatás díját.

    4.2. Szolgáltatás díjának megfizetése. Az Ügyfél ezen kötelezettsége magában foglalja mindazon intézkedések megtételét és alakiságok megtartását, amelyek a szerződés vagy bármely jogszabály, különösen a Ptk. és az Elkertv. rendelkezései értelmében a fizetés teljesítésének lehetővé tételéhez szükségesek. Ügyfélnek – ha a Felek máshogy nem állapodnak meg vagy jelen ÁSZF-ből más nem következik – a fizetést azelőtt kell teljesítenie, mielőtt a Szolgáltató jelen ÁSZF-nek megfelelően az Ügyfél számára elérhetővé teszi a szolgáltatást.

    4.3. Ügyfél bármely szolgáltatás igénybevétele esetén köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, ami a fogyasztók megtévesztésével (különös tekintettel az értékesített szolgáltatás körére és jellegére) jár. Kizárólag az Ügyfél felelős minden olyan kötelezettség betartásáért, amelyet a szolgáltatás általa történő reklámozására, fogyasztók számára ajánlására, forgalmazására vagy értékesítésére az adott tagállami szabályozás előír. E kötelezettségek megszegése esetén Szolgáltató mindennemű felelősségét kizárja, továbbá a nála bekövetkező esetleges károkért Ügyféltől kártérítést követelhet.

    5. A vásárlás folyamata

    5.1. A Honlapon egy adott tanfolyamot kiválasztva és a „Tanfolyam részletei” gombra kattintva lehet a tanfolyamot részletesen megismerni.

    5.2. A Honlapon megjelenített szolgáltatások és csomagok ára az általános forgalmi adót is tartalmazó módon (bruttó) forintban van feltüntetve.

    5.3. A tanfolyamra való jelentkezés történhet telefonon (+36 30 434 7261), e-mailben (oktatas@gabortakacs.net), vagy a Honlapon, a tanfolyam alatt szereplő „Időpontfoglalás” gombra kattintva. A jelentkezést a Szolgáltató visszaigazoló e-mailen keresztül visszaigazolja az Ügyfél részére, mely visszaigazoló e-mail tartalmazza a rendelés lényeges adatait. Amennyiben az Ügyfél a visszaigazoló e-mailben szereplő adatokban hibát talál, köteles erről haladéktalanul, de a szolgáltatás megkezdése előtt tájékoztatni a Szolgáltatót.

    5.4. A tanfolyamok első órája (bemutató óra) ingyenes. A bemutató óra végén a Felek egyeztetik, hogy az Ügyfél szeretné-e folytatni a tanfolyamot. Ha igen, akkor az Ügyfél választhat, hogy alkalmanként fizet előre (személyes részvétel esetén akár az óra végén is), vagy a kedvezőbb áru tízalkalmas bérletet vásárol. Az Ügyfél tájékoztatja a Szolgáltatót a döntéséről és ennek megfelelően megállapodnak a fizetési módról.

    5.5. Ügyfél – online órára jelentkezés esetén – köteles az óra megkezdése előtti kiegyenlíti tanfolyam díját. Amennyiben ez nem történik meg, a Szolgáltató jogosult elutasítani a szolgáltatás teljesítését.

    5.6. Amennyiben az Ügyfél nem tud részt venni a korábban lefoglalt órán, köteles erről a Szolgáltatót a szolgáltatás tervezett napját megelőző napon értesíteni. Ilyenkor lehetőség van egy másik időpont lefoglalására. Amennyiben az Ügyfél a szolgáltatást (amelyen nem tud részt venni) kifizette, úgy kérheti a szolgáltatás díjának bankszámlára való visszautalását, vagy más szolgáltatás (tanfolyam) díjába beszámítását.

    5.7. A Honlapról megrendelhető szolgáltatások árai változtatásának jogát a Szolgáltató fenntartja azzal, hogy a módosítás a Honlapon való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba. Azoknak az Ügyfeleknek, akiknek már folyamatban van a tanfolyama és rendszeresen részt vesznek az órákon (havonta legalább kétszer), Szolgáltató a korábbi áron biztosítja a szolgáltatást (árgarancia).

    5.8. Amennyiben a Szolgáltató minden gondossága ellenére hibás ár kerül a Honlap felületére, különös tekintettel a nyilvánvalóan téves, például a szolgáltatás közismert, általánosan elfogadott árától jelentősen eltérő, esetleg rendszerhiba miatt megjelenő „0” Ft-os árra, akkor a Szolgáltató nem köteles a szolgáltatást hibás áron elérhetővé tenni, hanem felajánlhatja a helyes áron történő szolgáltatást, amelynek ismeretében az Ügyfél elállhat részvételi szándékától.

    5.9. Ügyfél a megrendelés feladásával kijelenti, hogy a jelen ÁSZF-et megismerte és magára nézve kötelezően elfogadta.

    5.10. Szolgáltatót az Ügyfél által tévesen vagy pontatlanul megadott adatokra visszavezethető következményekért (hibáért vagy károkért) semminemű felelősség nem terheli. Szolgáltatót a megrendeléskor szolgáltatott adatok Ügyfél által történő megváltoztatásából eredő kárért, hibáért semminemű felelősség nem terheli.

    5.11. Ügyfélnek a rendelés bármely szakaszában, a szolgáltatással kapcsolatban kiállított számla kiállításáig lehetősége van az adatbeviteli hiba javítására, Szolgáltatót a szokásos elérhetőségei valamelyikén értesítve (telefon, e-mail).

    6. Fizetési módok és fizetési feltételek

    A megrendelt szolgáltatás ellenértékének kiegyenlítésére az alábbi lehetőség kínálkozik:

    • előre utalásos fizetés a 11735005-26096234 bankszámlára; a közleménybe az Ügyfél feltünteti a jelentkezéskor használt e-mail címét,
    • fizetési kérelem bankon keresztül; az Ügyfél a számlaszáma és neve megadásával engedélyezi a Szolgáltatónak, hogy fizetési kérelmet küldjön. Ezt a fizetési kérelmet az Ügyfél a bankjánál (például mobil alkalmazásban) elfogadja és ezzel (általában díjmentesen) kiegyenlíti a szolgáltatás vételárát.
    • személyesen készpénzzel; személyes órák esetén az óra előtt vagy után tud az Ügyfél fizetni.

    A vételár kifizetését követően a Szolgáltató eljuttatja az Ügyfélnek a fizetést igazoló számlát.

    7. A megrendelt szolgáltatás igénybevétele

    Az Ügyfél a tanfolyamra való jelentkezés és az időpontfoglalás során jelzi, hogy személyesen vagy online szeretne a tanfolyamon részt venni.

    7.1. Személyes részvétellel

    Személyesen a következők szerint lehet részt venni a tanfolyamokon:

    • A Szolgáltató székhelyén: 6791 Szeged, Rigómező utca 6.
    • Szeged-Kiskundorozsmán belül, az Ügyfél címén, díjmentes kiszállással
    • Szeged-Kiskundorozsmán kívül, az Ügyfél címén, előre egyeztetett felár ellenében (a felár összege függ az útidőtől és az utazási költségektől)

    7.2. Online részvétellel

    Online a következők szerint lehet részt venni a tanfolyamokon:

    • A Microsoft Teams alkalmazás használatával, amelyet az Ügyfél a tanfolyam megkezdése előtt feltelepít a számítógépére. A Szolgáltató a tanfolyam előtt néhány nappal egy egyedi meghívást küld az Ügyfélnek. Az Ügyfél a meghívóban szereplő linkre kattintva tud csatlakozni – a megbeszélt időpontban – a tanfolyamhoz.
    • Más, az Ügyfél által javasolt alkalmazás használatával; ebben az esetben a Felek előre egyeztetik a meghívó küldésének a folyamatát.

    8. Bérlet vásárlása, beváltása, érvényessége

    8.1. Lehetőség van tízalkalmas bérlet vásárlására, amit azután személyes és online órákon lehet felhasználni.

    8.2. A bérletvásárlási szándékot Ügyfél telefonon (+36 30 434 7261), e-mailben (oktatas@gabortakacs.net), vagy a tanfolyam óráin jelezheti.

    8.3. A bérlet vásárlását követően a Szolgáltató az Ügyfél e-mail címére egy visszaigazoló e-mail formájában küldi el a „virtuális” bérletet. A visszaigazoló e-mail tartalmazza: a bérlet tulajdonosát (Ügyfél e-mail címét), az érvényességi idejét, és a felhasználható alkalmak számát.

    8.4. A bérlet egy évig érvényes (például a 2024. december 1-én vásárolt bérlet 2025. december 1-ig érvényes), 10 alkalomra, egyenként 60 perces időtartamú órákra. Az Ügyfél szabadon eldöntheti, hogy a 10 alkalmat mikor szeretné felhasználni.

    8.5. Minden alkalommal, amikor az Ügyfél felhasznál egy alkalmat, a felhasználható alkalmak száma eggyel csökken. A felhasználást követően a Szolgáltató az Ügyfél e-mail címére egy visszaigazoló e-mail formájában megküldi a „virtuális” bérlet aktuális állapotát: a bérlet tulajdonosát (Ügyfél e-mail címét), az érvényességi idejét, és a felhasználható alkalmak (eggyel csökkentett) számát.

    8.6. A „virtuális” bérlet átruházható, de az átruházás során az érvényességi idő nem változik.

    8.7. A fel nem használt, de megvásárolt bérlet a vásárlástól számított 14 napon belül váltható vissza, amikor az árát a Szolgáltató 100%-ban visszatéríti. A 14 napnál régebben, de még egy éven belül vásárolt bérlet esetében lehetőség van a bérlet árának beszámítására a Szolgáltató egyéb szolgáltatásai igénybevétele esetén (például részt vehet másik tanfolyamon). A lejárt, egy évnél régebben vásárolt, vagy részlegesen felhasznált bérleteket a Szolgáltató nem váltja vissza. Bérlet visszaváltás esetén a pénzvisszafizetés kizárólag átutalással történhet a vásárló által megadott bankszámlaszámra.

    9. Felelősség

    9.1. A véletlenül közzétett, az Ügyfél Elkertv. 13. §-ban meghatározott jogát sértő információ esetén Szolgáltató az Elkertv. szerinti megkeresés esetén eleget tesz az Elkertv-ben foglalt értesítési és eltávolítási kötelezettségeinek. Szolgáltató úgyszintén törvényes határidőben eleget tesz bármely hatósági vagy bírósági megkeresésnek.

    9.2. A Szolgáltató kizár minden felelősséget az Ügyfél által megvalósított esetleges jogsértésekért.

    9.3. A szolgáltatásnyújtás esetleges határon átnyúló jellege miatt az Ügyfél elfogadja, hogy a Honlap használata során a vonatkozó nemzeti jogszabályok rendelkezéseit is figyelembe véve jár el. Amennyiben a Honlap használatával összefüggő bármely tevékenység az Ügyfél államának joga szerint nem megengedett, a használatért kizárólag az Ügyfelet terheli a felelősség.

    9.4. Amennyiben az Ügyfél a Honlapon kifogásolható tartalmat észlel, köteles azt haladéktalanul jelezni a Szolgáltatónak. Amennyiben a Szolgáltató jóhiszemű eljárása során a jelzést megalapozottnak találja, jogosult az információ haladéktalan törlésére vagy annak módosítására.

    10. Panaszügyintézés helye, módja

    10.1. Ügyfél panaszával elsősorban a Szolgáltatóhoz kell forduljon. Panaszait írásban, az alábbi címekre küldött levélben/e-mailben, szóban pedig az alábbi telefonszámon teheti meg.

    10.2. Panaszainak elintézéséhez szükséges, hogy közölje a kérdéses szolgáltatáshoz kapcsolódó minden adatot, beleértve a szolgáltatás dátumát és időpontját, hogy azonosítani lehessen a panasszal érintett teljesítést. A telefonon érkező panaszok azonnal megvizsgálásra kerülnek és a Szolgáltató tájékoztatja álláspontjáról a panaszost, illetve lehetőség szerint orvosolja a panaszt. Az Ügyfél panaszáról jegyzőkönyv készül. Ebben az esetben az alábbiak szerint, az írásbeli panaszokra vonatkozó rendelkezések szerint jár el a Szolgáltató. Az írásbeli panaszokat 5 munkanapon belül megvizsgálja és megválaszolja. A válaszát indokolja. Amennyiben az Ügyfél a válasszal nem ért egyet, úgy lakóhelye szerint illetékes békéltető testülethez, vagy járási hivatalhoz fordulhat panaszával.

    10.3. Amennyiben a Szolgáltató és az Ügyfél között esetlegesen fennálló fogyasztói jogvita a Szolgáltatóval való tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva az Ügyfél számára:

    • Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál
      Az Ügyfél panasszal fordulhat a fogyasztóvédelmi hatósághoz. A fogyasztóvédelmi hatóság kijelöléséről szóló 387/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet szerint közigazgatási hatósági ügyekben a fővárosi és megyei kormányhivatal, illetőleg a Pest Megyei Kormányhivatal jár el. A hivatalok elérhetőségeiről a  www.kormanyhivatal.hu oldalon tájékozódhatnak.
    • Békéltető testület igénybe vétele
      A szolgáltatások minőségével, biztonságosságával és a megfelelőségi szabályok alkalmazásával, valamint a szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos fogyasztói jogvita bíróságon kívüli, békés rendezése céljából az Ügyfél  eljárást kezdeményezhet a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes békéltető testületnél, illetve fordulhat a Szolgáltató székhelye szerint illetékes szakmai kamara mellett működő Csongrád-Csanád vármegyei békéltető testülethez. A Szolgáltató köteles a Békéltető testületi eljárásokban részt venni, igénybe veszi a békéltető testületi eljárást, abban együttműködési kötelezettség terheli. A Csongrád-Csanád Vármegyei Békéltető Testület honlapján találhat bővebb tájékoztatást: https://www.bekeltetes-csongrad.hu/
    • Online adásvételi szerződéssel összefüggő határon átnyúló fogyasztói jogvita esetén az Ügyfelek az online vásárláshoz kapcsolódó, határon átnyúló jogvitáikat elektronikusan rendezni tudják, illetve az alábbi linken elérhető online platformon keresztül beadott elektronikus panasz útján. Ehhez nem kell mást tenni, minthogy a fenti linken elérhető online platformon az Ügyfél beregisztrál, kitölt egy kérelmet hiánytalanul, majd elektronikusan beküldi a Békéltető Testület részére a platformon keresztül. Magyarországon a Budapesti Békéltető Testület (BBT) jogosult eljárni az online adásvételi vagy szolgáltatási szerződésekhez kapcsolódó határon átnyúló fogyasztó és kereskedő közötti jogvitákban.
    • Bírósági eljárás
      Ügyfél jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.

    10.4. Szolgáltató tájékoztatja az Ügyfeleket, hogy a panaszügyintézéssel kapcsolatos levelezést, dokumentációt 5 évig megőrzi.

    11. Szerzői jogok

    11.1. A weboldal egésze és minden eleme szerzői jogvédelem alatt áll. A Szolgáltató a szerzői jogi jogosultja a Honlapon megjelenített valamennyi tartalomnak: bármely szerzői műnek, illetve más szellemi alkotásnak.

    11.2. A Honlap tartalmának másolása, egészének vagy részeinek fizikai vagy más adathordozóra mentése kizárólag a Szolgáltató előzetes írásbeli hozzájárulása esetén engedélyezett.


    Hatálybalépés dátuma: 2024.11.15.